AŞAĞI KAYDIRIN

Akıllı Ev – Akıllı Residence Uygulaması

Günümüzde ister tek bir ev, isterse otel konforunda hizmet veren residence konseptindeki yapılar, yüksek kullanıcı konforu, konforun sürekliliği, kullanıcı alışkanlıklarının takibi gibi beklentiler sebebiyle, ileri teknoloji kullanarak, otomasyon çözümlerini sürekli geliştirmek istemektedir.
Günümüzde özellikle bu sistemlerin mobil ve web teknolojileri ile kontrol edilebilmesi, Google Voice, IOS Siri, Amazon Alexa gibi ses kontrol teknolojileri ile uyumlu olması, Microsoft Azure, Amazon Web Services gibi bulut - cloud sistemleri ile entegre olması, ileri teknolojinin bize sağladığı imkanlardır.
Kurulacak olan aydınlatma otomasyonu (KNX, DALI, DMX), ısıtma soğutma havalandırma otomasyonu (BacNET, Modbus, KNX vb.) , perde panjur otomasyonu (KNX vb.), müzik sistemleri ile entegrasyon gibi otomasyon sistemleri de , yukarıda bahsedilen ileri teknoloji sistemlerle entegre bir şekilde, kolayca, tek bir ara yüzden kontrol edilmesini sağlamalıdır.


MOBİL UYGULAMA VEYA WEB BROWSER İLE KONTROL
Yine ürün gamımızda bulunan Dokunmatik HMI paneller ile veya mobil uygulama veya web browser ile evinizi kontrol edebilirsiniz.

AYDINLATMA – PERDE PANJUR OTOMASYONU ( KNX – DALI – DMX )
Kurulacak aydınlatma, perde panjur otomasyonu ile , cep telefonununuz veya bilgisayarınızdan, aydınlatma, perde – panjurları tek tek kontrol edebildiğiniz gibi, çeşitli senaryo butonları ile de sistemi tek tuş ile istediğiniz konfor noktasına getirebilirsiniz.

ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA OTOMASYONU ( KNX – BACNET– MODBUS )
Kurulacak ısıtma soğutma havalandırma otomasyonu veya entegrasyonu ile , VRV- Fancoil – Klima Santrali vb. cihazları cep telefonununuz veya bilgisayarınızdan tek tek kontrol edebildiğiniz gibi, çeşitli senaryo butonları ile de sistemi tek tuş ile istediğiniz konfor noktasına getirebilirsiniz.
MÜZİK SİSTEMLERİ, TV – VİDEO SİSTEMLERİ İLE ENTEGRASYON
Evde kurulmuş olan müzik ve sinema sistemleri ile entegre olarak tek tuş ile, film izleme veya kitap okuma moduna geçebilir, ışıkları ve sinema sistemini tek tuş ile senaryo kontrolü yapabilirsiniz.
Logic Machine üzerinde gelen IP, RS-232, RS-485 portları üstünden , kataloğunda kontrol komutları olan bütün sistemler ile entegre olabildiği gibi, Sonos gibi müzik sistemleri ile de hazır entegre olabilir. Hiçbir kontrol protokolü olmayan cihazlar ile de IR ve CEC-DHMI gibi alternatiflerle entegre olabilir.

GOOGLE ASİSTAN, IOS SİRİ, AMAZON ALEXA İLE ENTEGRE SES KONTROLÜ
Otel odanızı, Google Voice, IOS Siri veya Amazon Alexa gibi ses ile kontrol teknolojileri ile kontrol edebilirsiniz. Lambaları açıp kapatıp, oda sıcaklıklarını değiştirebilir, oda senaryolarını aktive edebilirsiniz.

CLOUD (BULUT) SİSTEMLERİ ENTEGRASYONU
Bulut (Cloud) entegrasyonu ile, residence doluluklarını, residence kullanım istatistiklerini, sıcaklık ve enerji kullanım istatistiklerini Microsoft Azure , Amazon Web services sistemlerine MQTT ile aktarabilir, uzun süreli analizler yapabilir, verimlilik projeleri gerçekleştirebilirsiniz.