AŞAĞI KAYDIRIN

Protokol Çevrim Uygulamaları

İster endüstriyel otomasyon olsun ister bina veya KNX tabanlı çözümler olsun, yıllardır protokol çevrim çözümleri çok sınırlı, genelde sadece 2 protokolü birbirine çeviren sınırlı çözümler olmuştur. Bu sebeple pazara baktığınızda, yüzlerce çeşit protokol çevirici, gateway ürünü görürsünüz. Bu sınırlayıcı durum ayrıca sektör olarak da var. Otomasyon sektöründeki protokoller için çeviriciler bulunu iken, IT sektörü dilleri (XML, SOAP, RSS, MQTT, SQL, IP SOCKET) ile otomasyon protokolleri (Modbus, Bacnet, KNX, DMX512 M-bus vb.)  ile arasında protokol çevirici bulmak neredeyse imkansızdır. Bu durum, işin içine, kablosuz iletişim protokolleri olan , Zigbee , z-wave enocean, gsm girdikçe iyice karmaşıklaşıyor.
Bu noktada Logic Machine, sektörde bir devrim yaparak bu otomasyon , IT ve kablosuz protokollerin tamamını destekleyen, bunu tek bir ürün ile destekleyen, bunların farklı çevrimlerini aynı anda destekleyen sektördeki tek üründür. Bir KNX sistemini aynı anda, Bacnet, Modbus, Zigbee, XML , MQTT’ye çevirebilirsiniz. Modbus RTU sistemini, Modbus IP, Bacnet, KNX, IPSocket, MQTT’ye çevirebilirsiniz.
Bu çevrimler esnasında lojikler yazabilir, matematiksel işlemler ile yeni noktalar üretebilirsiniz. Protokolleri sadece çevirmek ile kalmayıp, haberleşme hatlarını gözlemleyip hat kopmalarını raporlayabilirsiniz.


BAZI ÖRNEK PROTOKOL ÇEVRİMLERİ
Aşağıda bazı örnek protokol çevirici örnekleri vardır. Bu örnekler yüzlerce farklı kombinasyonla çoğaltılabilir.
KNX Bacnet Çevirici, Dönüştürücü
KNX Modbus Çevirici, Dönüştürücü
KNX XML , Dönüştürücü
KNX DMX512 Çevirici, Dönüştürücü
Modbus Bacnet Çevirici, Dönüştürücü
Modbus XML , Dönüştürücü
Modbus DMX512 Çevirici, Dönüştürücü
M-bus KNX Çevirici, Dönüştürücü
M-bus Bacnet Çevirici, Dönüştürücü
M-bus Modbus Çevirici, Dönüştürücü
KNX Z-wave Zigbee Çevirici, Dönüştürücü
Modbus Z-wave Zigbee Çevirici, Dönüştürücü
Bacnet Z-wave Zigbee Çevirici, Dönüştürücü